Начало / Новини / Сребро За Двата Ни Отбора На Европейското Състезание За Хора С Увреждания “Skills +”
„Тревненска седмица“ - 12.04.2017

На 16.03.2017г. в Амстердам / Холандия/ се проведе Европейско първенство за професионални умения на хора с увреждания – „Skills+“. В надпреварата участие взеха отбори от шест европейски страни – Германия, Словения, Холандия, Чехия и Италия. Представители за България бяха два отбора от Трявна. След като на 18.10.2016г. в Център за социална рехабилитация и интеграция Трявна бе проведен Националният форум на състезанието, отборите победители си спечелиха участие и на Европейското първенство.Шест дами, заедно с двама ментори, отпътуваха за Амстердам, за да премерят сили с другите пет отбора. Нашите момичета взеха участие в две от категориите на състезанието – готварство и градинарство. И въпреки, че на местна почва състезателките вече бяха на ясно с правилата на играта, участието на европейския форум се оказало не лека задача. – подробности около участието на тревненките в Европейското състезание четете в бр. 13 в. „Тревненска седмица“